OPIS GIER

 

 
TROPICO 6

Tak, to już 18 lat od chwili pojawienia się na rynku pierwszej części Tropico - jednej z najbardziej popularnych serii gier na PC. Choć idea pozostaje wciąż ta sama, to każda kolejna odsłona nadaje grze co raz większego kunsztu.

 

 

Podobnie jak w poprzednich seriach i tym razem obejmujemy dowództwo nad skromną osadą, położoną na jednej z odległych wysp. Trzeba zadbać o ekonomię, stabilny rozwój gospodarczy, rozbudowę domostw i zakładów produkcyjnych, a przede wszystkim spełniać społeczne zachcianki wzrastającej populacji.

 

Po za wieloma opcjami zarządzania wyspą znanymi już z poprzednich serii, w części 6 pojawia się możliwość wysłania szpiegów w inne części świata, celem pozyskania najnowszych technologii. Jako właściciel prezydenckiego pałacu, gracz może zlecać jego rozbudowę i ulepszenie o rozmaite dodatki.

 

Natomiast innowacją w serii Tropico jest możliwość gry na archipelagu wysp, co pozwala zarządzać jednocześnie kilkoma wyspami na raz. Pomóc w tym mają nowe rozwiązania komunikacyjne, w postaci mostów i tunelów oraz środki transportu jak np. autobusy, taksówki czy kolejki linowe.

 

Kluczem do sukcesu i długotrwałego zarządzania wyspą jest zapewnienie wysokiego poziomu szczęścia większości mieszkańców. Gra daje możliwości rozgrywania w trybie multiplayer. Jedno czego potrzeba, to dostępu do Internetu.

 

powrot