OPIS GIER

 

 
ANNO 1800

Już wkrótce, bo 26 lutego 2019 r. na sklepowe półki trafi kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier firmy Ubisoft. Tym razem akcja przeniesie graczy do epoki przemysłowej. Doniosłe odkrycia geograficzne, ponadczasowe odkrycia naukowe oraz wszechobecna industrializacja będą przewodnimi tematami ANNO 1800.

 

 

Podobnie jak w poprzednich części serii i tym razem rolą gracza będzie wcielenie się w postać władcy, odpowiedzialnego za rozwój niewielkiej osady. Z pomocą garstki poddanych kierowanych do pozyskiwania surowców niezbędnych do rozbudowy, wioska będzie rozrastała się w oczach.

 

Nieodzownym elementem gry pozostają ekspedycje. Umożliwią graczom wysyłanie załóg na drugi koniec świata w poszukiwaniu sławy i fortuny. Za sprawą kolonialnych podbojów gracze będą mogli zakładać osady w Ameryce Południowej, obejmując w posiadanie ziemie bogate w ropę naftową, czyli surowiec stanowiący paliwo dla nowej ery przemysłowej.

 

Gra wymaga dostosowywania strategii do zmieniającej się sytuacji. Należy zadbać o właściwe stosunki dyplomatyczne z sąsiadami i systematyczny rozwój handlowych szlaków.
powrot